Dolar 15,9677
Euro 16,7337
Altın 932,75
BİST 2.393,61
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 12°C
Az Bulutlu
Ankara
12°C
Az Bulutlu
Per 18°C
Cum 22°C
Cts 25°C
Paz 19°C

MDD, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Derhal İstifa Etmelidir 

MDD, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Derhal İstifa Etmelidir 
A+
A-
27.05.2021
ABONE OL

Milli Demokratik Devrim Hareketi  Basın Açıklaması Yaptı

MDD Hareketi Ankara İl Başkanı Kamil Dede yaptığı açıklamada;

Reklam

“İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Derhal İstifa Etmelidir.

AKP iktidarı ile Türkiye’nin gidebileceği bir yol kalmamıştır. 19 yılın sonunda;

– Toplum, karşıt kamplara bölünmüştür.

– Dış politikada ABD ve Rusya’yı birbirlerine karşı kullanacağını zanneden gerçeklerden kopuk anlayışlar ve mezhepçi yaklaşımlar, daha bugünden ödenemez faturalara yol açmıştır.

– Başkanlık sisteminin gerçekte bir mafya-tarikat sistemi olduğu ortaya çıkmıştır. TBMM, göstermelik bir kuruma dönüştürülmüştür.

– Tarikatların devlet ve toplum hayatında adım adım etkin duruma getirilmesiyle Cumhuriyet Devrimimizin ürünü laiklik ilkesi ayaklar altına alınmıştır.

– Küçük siyasi hesaplarla, Kovid 19 salgınına karşı yürütülen mücadele baltalanmış, millet olarak ağır bedeller ödemek durumunda kalınmıştır.

– Ekonomik kriz derinleşmiş, işsizlik yüzde 25’lere tırmanmıştır.

– Yeraltı dünyasının suç örgütleriyle içli dışlı ilişkiler, Cumhur İttifakı’nın Türkiye’yi yönetemeyeceği gerçeğini gözler önüne sermiştir.

Bu listeyi uzatabiliriz. Karnesi böyle olan bir iktidar Türkiye’yi yönetemez. Yönetememenin ötesinde, varlığıyla ve izlediği politikalarla ülkemize yönelik emperyalist tertipleri kolaylaştırmaktadır.

Türkiye’nin emperyalist tertiplere karşı kendisini savunabilmesi için milli bir hükümete ihtiyacı vardır.

 

ABD’nin iktidar hesabı

Bugün için Cumhur İttifakı’nın karşısında net bir iktidar hedefi olan kuvvet, ne yazık

ki Türkiye’ye ait bir siyasal kuvvet değil, ABD’dir.

ABD, arkada kalan yıllarda, FETÖ ve PKK gibi örgütleri kullanarak Büyük Ortadoğu projesini hayata geçirmeye çalıştı ve bunun önemli bir parçası olan “İkinci İsrail”i kurmak için Türkiye’de iktidarı tamamen ele geçirmek amacıyla çeşitli hamleler yaptı.

Ergenekon ve Balyoz tertipleri, Güneydoğu’da hendek savaşları, Suriye’nin kuzeyinden Akdeniz’e koridor açma girişimleri, 15 Temmuz darbe girişimi; hep bu amaçla tezgâhlandı.

Bugün de ABD, doğrudan kendisine bağlı kuvvetleri ve diğer muhalefet partilerini bir araya getirerek iktidarı ele geçirme hesapları yapmakta, yarım kalan BOP hayallerini böylece tamamlamak peşindedir.

Geçmiş dönemde BOP projesi uyarınca ekonomide ve dış politikada ABD çıkarına uygun olarak görev yapan Davutoğlu, Babacan gibi isimlerin kurdukları Deva ve Gelecek Partileri ile HDP gibi etnik bölünme ve çatışmanın partileri bu amaçla çalışmaktadırlar.

Yeraltı dünyasının suç örgütü liderlerinin son günlerde sahne alması da aynı planın bir parçasıdır.

Türkiye’nin çözümü

Türkiye kendi çözümünü yaratmak zorundadır.

1. Mustafa Kemal’in tam bağımsızlık ilkesi çözümün birinci maddesidir. NATO

üyeliğine son verilecek, Kürecik ve İncirlik başta olmak üzere Türkiye’deki ABD askeri varlığı sona erdirilecektir. Vatan’ın bağımsızlığını ve egemenliğini korumak, Mavi Vatan’ı savunmak için güçlü bir TSK olacaktır.

2. Cumhurbaşkanlığı sistemine son verilecektir. 150 yıllık demokratik devrim

mücadelemizin ürünü olan Meclis Sistemi güçlendirilerek ve günümüz koşullarına uyarlanarak yeniden hayata geçirilecektir.

3. Ülke ekonomisi ve ulusal güvenliğimiz açısından önem taşıyan ve özelleştirilmiş

olan bütün kurumlar yeniden kamulaştırılacaktır. Halkçı devletçi planlı ekonomi, krizden çıkışın biricik yoludur. Kamu ağırlıklı sistem ile ulusal ekonomi güçlendirilecek, üretim seferberliği ile işsizlik sorunu çözülecektir.

4. Eğitimin Birliği Kanunu uygulanacak, eğitim ve sağlık parasız olacak, tarikatların

toplum ve devlet hayatındaki faaliyetleri sonlandırılacaktır.

5. Mafya yapılanmalarının kökü kazınacak, yeraltı dünyası ile yasadışı ilişkilere

girmiş olan kamu görevlilerinden hesap sorulacaktır.

6. Komşumuz ve dostumuz kardeş Suriye devleti ile her alanda işbirliği geliştirilecek,

ilk adım olarak Şam’a büyükelçimiz derhal gönderilecek, Fırat’ın doğusunda terör örgütünün egemenliğine son verilecek, ABD’nin bölgeden gitmesi sağlanacaktır.

7. Avrupa Birliği aday üyeliği sonlandırılacak, ilk elde Türkiye, İran, Irak Suriye,

Lübnan, Azerbaycan ve KKTC’nin oluşturacakları Batı Asya Birliği kurulacaktır.

Türkiye’nin ihtiyacı olan program budur. Çözüme, bu programın uygulanması ile ulaşılacaktır.

Milli Demokratik Devrim hareketi olarak, ABD emperyalizminin uzantısı olarak faaliyet gösteren oluşumlar dışında kalan bütün siyasi partileri yukarıda açıkladığımız program etrafında birleşerek iktidar seçeneği olmaya çağırıyoruz” dedi.

Nuri ŞAHİN   baskenthaber.org nurisahin0638@gmail.com
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.